Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Pamięci Kazimierza Paszyna

W piątkowy wieczór, 16 grudnia (od godz. 18:00) w hali sportowej OSRiR-u przy ul. Łódzkiej już po raz 24. w duchu sportowej rywalizacji stanęli naprzeciw siebie Absolwenci i uczniowie Liceum Asnyka z Jagiellonami/Kopernikiem. Spotkanie pod koszem rozegrano w ramach corocznego turnieju pamięci o jego Patronie - znanym i cenionym Nauczycielu, prof. Kazimierzu Paszynie.

Drużyny - jak zawsze - walczyły z zacięciem o turniejowe trofeum: puchar. I tym razem Absolwenci z Asnyka pokonali Kolegów z "Kopca", ale tylko 3 punktami. Co warto odnotować, w dotychczasowej historii spotkań porażki Jagiellonów/Kopernika były bardziej spektakularne. Wynik rywalizacji Absolwentów 56:53. Temperaturę sportowej rywalizacji w hali OSRiR-u podniosły dodatkowo występy formacji tanecznej III LO - zespołu Jagiellonki Dance (z jedynym "rodzynkiem" w składzie: Markiem Różańskim z II A1), prowadzonego przez prof. Violę Wacowską. Sukcesów sportowcom gratulowała Pani Dyrektor III LO, dr Elżbieta Steczek-Czerniawska.

Zdecydowanie lepiej wypadli obecni uczniowie III LO, pokonując drużynę z Asnyka aż 10 punktami. Za tak znakomitym wynikiem naszych koszykarzy - zwieńczonym wynikiem 30:20 - stoi nasza wuefistka, prof. Anna Michalska.

Tymczasem w nowym roku Stowarzyszenie Asnykowców zaprasza Absolwentów naszego Stowarzyszenia na spotkanie opłatkowo-karnawałowe 7 stycznia 2012, w restauracji KTW w Kaliszu (Park Miejski, obok Teatru, o 18:00).

Pozdrawiam i zapraszam, Jacek Bartosik ze Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły Dwojga Imion.

f m