Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

W śnieżnej scenerii "podążyliśmy za Gwiazdą"

Wyjątkową, bo artystyczną i - po raz pierwszy na powitanie kalendarzowej zimy - śnieżną oprawę miało spotkanie z dawnym i obecnym Gronem Pedagogicznym podczas środowej wigilii szkolnej w auli z udziałem Dyrekcji Szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego (uroczystość poprowadził Przewodniczący SU, uczeń kl. II F - Miłosz Marek). Aktorzy Teatru Niby Nic oraz chórzyści Chóru "Kopernik" III LO zaprezentowali program "Podążajcie za Gwiazdą", przygotowany na tę okazję.

Dla chóru szkolnego to kolejny w ostatnim, grudniowym czasie występ - po ostrowskim przeglądzie kolęd i otwartym koncercie dla kaliszan (w minioną niedzielę, 18 grudnia) w kościele garnizonowym. Piękny wigilijny obyczaj dzielenia się opłatkiem poprzedziły serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, które zebranym złożyła Dyrektor Szkoły, Pani dr Elżbieta Steczek-Czerniawska. Z wyrazami uznania i najlepszymi życzeniami do uczestników wigilii szkolnej, ich rodzin, zwrócił się również pan Krzysztof Tomaszewski, Przewodniczący Rady Rodziców przy III LO. Fragment Pisma Świętego odczytał brat Marcin Jóźwiak. Aulę udekorowaliśmy choinkami pachnącymi lasem, a stoły przykryte zostały pięknym, białym obrusem.

W tak dostojnej oprawie wigilii pomogli nam nasi Przyjaciele: Pani Anetta Ślepecka, Pani Alicja Matyjak oraz pan Piotr Chojnacki z firmy Agora - za co serdecznie Państwu dziękujemy.

Ten przedświąteczny czas zwieńczą wigilie klasowe z Wychowawcami i Nauczycielami w czwartek, 22 grudnia, od godz. 9:00. Tego dnia nie ma żadnych lekcji.

WiT

f m