Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Dokładnie na tydzień przed rozpoczęciem wakacji na Ogólnopolską Noc Profilaktyki, która w sobotę (22 czerwca) odbędzie się w Kaliszu, zaprasza wszystkich mieszkańców Komenda Miejskiej Policji. "Działania są skierowane przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej. Chcemy żeby mieli czyste serca, żeby nie wchodzili w nałogi" - powiedział Radiu Centrum sierż. szt. Witold Wożniak, organizator akcji w Kaliszu:

Chcemy poprzez różne happeningi, przedstawienia, zainteresowania, pokazać młodzieży, że można mieć pasje, ciekawe zajęcie i nie trzeba wchodzić w uzależniania i nałogi. Zaprezentujemy rożnego rodzaju sztuki walki, pokażemy sprzęt policyjny, strażacki, straży miejskiej, po to, by pokazać młodym ludziom, że warto wejść np. w sport, ukierunkować się w przyszłości chociażby na zawód mundurowy.

Kaliska Ogólnopolska Noc Profilaktyki rozpocznie się o 15:40 i potrwa do 20:00, odbędzie się w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Kaliszu przy ul. Teatralnej 3. Podobne działania odbędą się dzisiaj także w Ostrowie, Ostrzeszowie czy Pleszewie (Małgorzata Wojtyś, Radio Centrum).

 

Ramowy program imprezy:

15:45 – 15:55 – happening na placu przed szkołą

15:55 – odczytanie odezwy społeczności PaT

16:00 – społeczny zryw "Wolne serca"

16:05 – 19:00

- występy artystyczne przygotowane przez młodzież z kaliskich gimnazjów – zespoły artystyczne, pokazy zręcznościowe, taniec, śpiew, cosplay, pokazy akrobatyczne, pokazy mody młodzieżowej itp.

- prezentacja wyposażenia i sprzętu używanego przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego

- prezentacja wyposażenia i sprzętu używanego przez strażników miejskich

- prezentacja wyposażenia i sprzętu używanego przez straż pożarną

- prezentacja motorów przez członków klubu motocyklowego

- rywalizacje sportowe pomiędzy grupami młodzieży – przeciąganie liny, rzut piłką lekarską, rzut beretem itp.

- pokaz dalekowschodnich sztuk walki juji jujitsu przeprowadzony przez kaliski klub BUDO przy COSSW Kalisz

19:00 – 20:00 – twórcza profilaktyka

- rozstrzygnięcie międzygimnazjalnego konkursu plastycznego o tematyce profilaktycznej pt. "Szczęście jest dla każdego! Nie rezygnuj z marzeń! Uwolnij serce!"

- "Co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki?" – wspólna dyskusja uczestników na temat profilaktyki, jej słabych i mocnych stron, planów i oczekiwań społecznych.

- wspólne pozowanie uczestników do pamiątkowego zdjęcia "Uwolnij serce! Żyj bez uzależnień!"

f m