Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Chór "Kopernik" na CARMEN SACRUM

Kilkuminutowymi owacjami na stojąco nagrodzono występ "Poznańskich Słowików" podczas XX Wielkopolskich Spotkań Chóralnych CARMEN SACRUM FESTIWAL w Kaliszu. W Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, znany powszechnie jakie "Poznańskie Słowiki", wykonał zarówno dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu i baroku jak i kompozycje współczesne na czele choćby z "What a Wonderful World". Pod batutą Macieja Wielocha chór podarował publiczności wiele wzruszeń nie tylko estetycznych.

"Koncert  upamiętniał I rocznicę śmierci wybitnego dyrygenta, twórcę "Poznańskich Słowików" prof. Stefana Stuligrosza" - powiedziała Radiu Centrum Joanna Walczak prezes Towarzystwa Śpiewaczego ECHO:

CARMEN SACRUM FESTIWAL to nie konkurs. Na jubileuszową edycję zaprosiliśmy "Poznańskie Słowiki", by nie tylko uczcić pamięć prof. Stuligrosza, ale i uświetnić XX-ą już edycję festiwalu.

Wcześniej w Bazylice św. Józefa w Kaliszu wystąpili: Chór "Kopernik" III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, pod dyr. Henryki Iglewskiej - Mocek,  Chór Mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu, pod dyr. Marii Pawelec i Chór Chłopięco – Męski Bazyliki Kaliskiej, pod dyr. Marka Łakomego.

Z okazji XX-lecia festiwalu Towarzystwo Śpiewacze "Echo" w Kaliszu wyda płytę z 15 pieśniami przeznaczonymi do śpiewania przez wiernych podczas nabożeństw, które zostały nagrodzone i wyróżnione w Ogólnopolskich Konkursach Kompozytorskich "Vox Basilicea Calissiensis". Płytę nagrał Chór Chłopięco–Męski Bazyliki Kaliskiej pod dyr. Marka Łakomego.

Celem festiwalu, oprócz promowania muzyki chóralnej i doskonalenia poziomu artystycznego chórów amatorskich, jest również wzajemna konfrontacja osiągnięć artystycznych, wymiana doświadczeń i okazja do nawiązywania kontaktów miedzy zespołami. Partnerem medialnym imprezy było Radio Centrum (Agnieszka Gierz, Radio Centrum).

Zobacz zdjęcia z Carmen Sacrum »

f m