Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Wakacje, wakacje !!!

16 174 uczniów zakończyło rok szkolny w kaliskich szkołach. Oczywiście jedni się cieszą z upragnionej, wakacyjnej przerwy, a innym trochę szkoda opuszczać mury ukochanej szkoły. Ale najważniejsze, że nastroje są pozytywne:

My jesteśmy bardzo zadowolone, średnia 5,1 i 4,8, więc będą nagrody i czerwone paski. Wakacyjne plany są różne: wyjazdy nad morze, do polskich miast, m.in. do Warszawy czy Wrocławia, także na mecz Ligi Mistrzów, do Szkocji z dziewczyną, ale też do pracy. Także myślimy już o przyszłorocznej maturze, chcemy już na 100% podjąć decyzję, w jakim kierunku idziemy - powiedzieli Radiu Centrum uczniowie klasy drugiej III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Na zakończeniu roku szkolnego w "Koperniku" gościł m.in. prezydent Kalisza Janusz Pęcherz, który osobiście pogratulował tegorocznym 13 laureatom i finalistom olimpiad i ogólnopolskich projektów. Uroczystość w auli szkolnej miała również wymiar historyczny i symboliczny. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie za 20 lat pracy i 4 kadencje podziękowali dr Elżbiecie Steczek Czerniawskiej.

Również 28 czerwca, po godzinie 12-ej, 1645 tegorocznych kaliskich maturzystów (plus 386 maturzystów podnoszących wynik maturalny) poznało wyniki egzaminu dojrzałości. Absolwenci III LO temu zadaniu sprostali na medal.

Małgorzata Wojtyś, Radio Centrum

f m