Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Streetball... Pamięci Adama

Drużyna Jaro Team zwyciężyła w V edycji Kaliskiej Letniej Ligi Koszykówki. Finałowe mecze na Polach Marsowych osiedla Dobrzec rozgrywane były w cieniu tragicznej śmierci jednego z koszykarzy - Adama Kleśty.

W jubileuszowej edycji rozgrywek kalskiego streetballa rywalizowało sześć drużyn. Ostatecznie po raz trzeci z rzędu triumfowali zawodnicy Jaro Team, którzy w wielkim finale pokonali ekipę GDW 53:45. Mecz lepiej rozpoczęli gracze GDW, którzy wykorzystywali przewagę wzrostu. Jednak w drugiej połowie Jaro Team zaczęli zyskiwać przewagę na tablicach, co przyniosło sporo udanych akcji w ataku i to oni ostatecznie wygrali różnicą 8 punktów. Brązowe medale przypadły koszykarzom Głębokiej Rezerwy, po zwycięstwie 49:43 nad zespołem KTKosz Juniora Starszego. Królem strzelców rozgrywek został Rafał Czerniejewski ze średnią 24,5 pkt. na mecz. Tymczasem za najlepszego zawodnika imprezy uznano Dariusza Kamzelewskiego. Niestety radość z końcowych rozgrywek przyćmiła informacja o tragicznej śmierci jednego z koszykarzy, Adama Kleśty. 32-latek został przygnieciony przez fragment dźwigu przy pracach na budynku kaliskiego teatru. - Pamięć Zmarłego uczciliśmy specjalnymi koszulkami, pamiątkowym banerem oraz minutą ciszy, informuje Radio Centrum Jarosław Jasiukiewicz, organizator rozgrywek.