Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Filmoznawcy z Kopernika w krajowej czołówce

W dniach 3 - 7 lipca w Gdańsku miał miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, w którym nasze liceum po raz pierwszy reprezentowali uczniowie klasy III C oraz uczestnicy Klubu Filmowego Koper: Julia Łojko i Marcin Czarnecki. Kilkudniowe zmagania polegały na rozwiązywaniu testów z różnych dziedzin filmoznawstwa, przeprowadzaniu analiz filmów i pisaniu eseju. Nasza drużyna zajęła 3. miejsce w konkursie wiedzy o kinematografii polskiej i 2. w najwyżej punktowanej konkurencji, czyli eseju o kinie popularnym i artystycznym. Ostatecznie młodzi filmoznawcy uplasowali się na 6. miejscu w Polsce, co należy uznać za doskonały wynik, zważywszy, że pierwsza piątka to zespoły, które w Gdańsku pojawiły się po raz drugi, a nawet trzeci. Cieszymy się również z tego, że osiągnięty rezultat pozwoli Julii i Marcinowi na udział w przyszłorocznym finale bez konieczności przechodzenia przez eliminacje. Nasz zespół otrzymał również zaproszenie od PISF- u do udziału w Telewizyjnym Konkursie Wiedzy o Polskim Filmie, który będzie transmitowany na żywo 23 września ze studia w Warszawie i kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W telewizji pojawią się politycy, dziennikarze i celebryci, zaś we Wrocławiu zwykli śmiertelnicy, a wśród nich Julia i Marcin. Trzymajcie za nich kciuki i kochajcie kino. Klub Filmowy Koper zaprasza!

Aleksandra Bajger

 

f m