Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Podsumowanie roku

Rok 2013 chyli się już ku końcowi. Z tej okazji pragniemy przypomnieć najważniejsze wydarzenia w jakich brał udział nasz chór w pierwszej połowie roku szkolnego 2013/2014. Szczegółowe informacje i relacje z każdego koncertu znajdą się za jakiś czas w naszej kronice, jednak na razie przedstawiamy, krótkie sprawozdanie z najnowszych dokonań.

Po powrocie z wyjątkowo udanych warsztatów wokalnych, które jak co roku miały miejsce w Mikstacie, rok szkolny rozpoczęliśmy z nowym zapasem energii i chęciami do ciężkiej pracy. Gdy zakończyliśmy rekrutację nowych członków naszej chóralnej rodziny, dnia 14 września wzięliśmy udział w obchodach jubileuszu 100-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Pruszkowie, które miały miejsce w tamtejszej Sali OSP. Ich głównym punktem, był koncert, do wystąpienia w którym zaprosił nas dyrygent orkiestry – pan Marian Sikorski.

Zobacz zdjęcia z jubileuszu »
 

Październik okazał się niezwykle owocny dla naszej pani dyrygent, która otrzymała dwie nagrody za swoją pracę w sezonie artystycznym 2013/2013. Pierwszą z nich – Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza, pani Henryka Iglewska-Mocek odebrała w kaliskim ratuszu dnia 18 października. Kolejna – Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty została jej wręczona w Poznaniu w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza dnia 21 października. Byliśmy bardzo dumni i usatysfakcjonowani, że tak ważna dla nas osoba została doceniona, nie tylko przez swoich podopiecznych.

Zobacz zdjęcia z ratusza »
Przeczytaj artykuł na stronie Faktów Kaliskich »
 

Czas mijał, a my nie zwalnialiśmy tempa ani na chwilę. Przygotowywaliśmy repertuar na zbliżające się XIX Święto Pieśni Chóralnej, które odbyło się 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 im. Władysława Broniewskiego w Kaliszu. W tym roku gospodarzem święta był pan Andrzej Dziedziak. Zaprezentowaliśmy się tam w czterech utworach. Oprócz nas w imprezie wzięło udział siedem zespołów. Jak co roku współorganizatorem przeglądu był polski Związek Chórów i Orkiestr – Oddział w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz zdjęcia z przeglądu »
 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zobowiązaliśmy się do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Nie pozwól dziewczynce z zapałkami zasnąć”, której celem było uzbieranie funduszy dla dzieci chorych na nowotwór. W ramach pomocy dnia 14 grudnia, daliśmy w kaliskim ratuszu, pierwszy w tym sezonie krótki koncert kolęd, którego dźwięki roznosiły się po całym rynku.

Zobacz zdjęcia z koncertu »
 

Mamy nadzieję, że i Wam miniony rok upłyną pracowicie, owocnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Dziękujemy za obecność na koncertach i wszelkie wsparcie jakie otrzymaliśmy. Wszystkim naszym sympatykom życzymy rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole, a po za opłatkiem, tradycyjną kuchnią i pustym miejscem dla przybysza. Wspólnego kolędowania z bliskimi. W nowym roku przede wszystkim dużo zdrowia i miłości, bo gdy te zagoszczą w waszym życiu, nie będzie w nim rzeczy niemożliwych. Niech wypełni je cudowna muzyka, która pomoże spełnić najskrytsze marzenia.

f m