Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

"Copernicus Science" pod szyldem Kopernika

Polska Prezydencja w UE, spacerujące do góry nogami jaszczurki, lewitujące żaby, gry kombinatoryjne, cyfryzacja Kina Centrum, refleksologia estetyczna, komety i barok... to ledwie przedsmak naukowego wizerunku i charakteru kolejnego wielkiego świętą w kaliskim III Liceum im. Mikołaja Kopernika. Przez cały tydzień (19 - 24 września 2011) młodzież, której patronuje ten co ”wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, otrzyma wspaniałą porcję bogatej naukowej interdyscypliny. A wszystko to w ramach III Szkolnych Spotkań z Nauką "Copernicus Science". Wykłady, zajęcia ćwiczeniowe i warsztaty w terenie poprowadzą akademicy z kilku ośrodków uniwersyteckich oraz pracownicy naukowi III Liceum.

Tegoroczna edycja w sposób szczególny dedykowana jest jej pomysłodawczyni - zmarłej nagle zimą tego roku nauczycielce fizyki, tak lubianej przez młodzież Pani Profesor - Grażynie Generowicz. To właśnie Jej młodzi artyści: Absolwenci i Uczniowie Szkoły Dwojga Imion, studenci kierunków aktorskich, wokalnych i muzycznych, złożą swoim występem hołd. W szkolnej auli w czwartek, 22 września o godz. 17:00 zaprezentują się Chór ”Kopernik” III LO, Barbara Wypych w specjalnym na tę okazję minirecitalu, Anastazja Simińska (występująca na co dzień z zespołem Piano Song), Aleksandra Marcinkowska, a także Kamil Karpiński i Szymon Wegner w monodramach. Na scenie zobaczymy również aktorów szkolnego Teatru Niby Nic z nagrodzonym przedstawieniem ”Agata szuka pracy”, wokalnie wystąpi też Natalia Karolak ze ”Studiem 66” oraz zespół muzyki dawnej i formacja taneczna w specjalnym tego wieczoru pokazie.

Partnerem medialnym III Szkolnych Spotkań z Nauką "Copernicus Science" jest Radio Centrum. Imprezę wspiera również tygodnik Express Kaliski. Partnerem medialnym III Spotkań z Nauką "Copernicus Science" jest Radio Centrum.

f m