Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Pedagogika teatru. Zajęcia warsztatowe

W kaliskim Teatrze rozpoczął się cykl zajęć pedagogicznych OSWAJAMY TEATR - propozycja dla osób, które pracują teatralnie z dziećmi lub młodzieżą i chciałyby poszerzyć swój warsztat lub takich, które jeszcze nie pracują, ale chciałyby zacząć, a także zainteresowanych problematyką teatralną w obszarach dydaktyki. Zajęcia odbywają się w sobotę (raz w miesiącu, od 10:00 - 16:00).
W pierwszym warsztacie "Pedagogika teatru – jak zbudować przestrzeń refleksji na różne tematy przy pomocy języka żywego teatru" uczestniczyli poloniści III LO: prof. Kamilla Kiermasz (instruktor Teatru NIBY NIC) i prof. Witold Torbiarczyk (nauczyciel i dziennikarz).
W zajęciach biorą udział nauczyciele wszystkich poziomów nauczania. Na kolejne można się zgłaszać, biorąc udział w pojedynczych warsztatach, jak i w całym cyklu. Warsztaty są bezpłatne.
Na mailowe lub telefoniczne zgłoszenia czeka prowadząca zajęcia Magdalena Szpak (teatrolog i pedagog teatru), która niedawno poprowadziła w Koperniku zajęcia warsztatowe "Fantazja o transformacji" w kontekście do Fantazego Juliusza Słowackiego, na którym klasy C i F były w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego przedwczoraj.
A kolejne zajęcia teatralne odbędą się w sobotę 15 listopada i będą poświęcone tworzywu teatralnemu, czyli jak "z niczego" robić teatr, osiągając sceniczność tekstu i jego wielowarstwowość.
SAI
f m