Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Kolędowanie z KOPERNIKIEM

Owacjami na stojąco zakończył się niedzielny występ Chóru KOPERNIK w kościele księży orionistów przy ul. Polnej. Młodzież uświetniła mszę o g. 9:30, nie tylko śpiewając, ale też posługując czytaniami i psalmem. Nasi chórzyści wykonali 14 utworów - tradycyjnych w tym liturgicznym czasie kolęd i pastorałek.

A w całym okresie Świąt Bożego Narodzenia nasi śpiewacy dali łącznie 6 koncertów, w tym dwa w świątyniach: w Trzech Króli, 6 stycznia w Katedrze Kaliskiej (kościele św. Mikołaja) oraz wczoraj u orionistów. Był również występ połączony ze spotkaniem wigilijnym w auli III LO.

- Jestem bardzo dumna z moich chórzystów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, prezentując wysoką, artystyczną jakość i nienaganną kulturę osobistą. Dziękuję za dyscyplinę i wielkie serce do muzyki i śpiewu, do tego, Kochani, co tak pięknie robicie. Podziękowania składam też moim Drogim Absolwentom towarzyszącym nam w tym wspólnym koncertowaniu - podsumowała dyrygent i kierownik zespołu, p. Henryka Iglewska-Mocek.

f m