Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

100dniówka KOPERNIKA

Na wielkim balu u Gatsby'ego bawili się w nocy z piątku na sobotę trzecioklasiści i nauczyciele kaliskiego Kopernika - dokładnie na 95 dni przed maturą i u początku wielkopolskich ferii. Rada Rodziców dołożyła wszelkich starań, by ten najważniejszy w życiu bal miał wyjątkową oprawę. Pięknie prezentujący się maturzyści 2017 i efektowna dekoracja sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie...

Radio Centrum zapytało maturzystów o przygotowania - do balu i do matury, chociaż o niej żaden trzecioklasista z popularnego "Kopca" nie chciał w nocy słyszeć...
- Najważniejsze, żeby się dobrze zintegrować, poznać koleżanki i kolegów z tego samego rocznika... - Michał.
- Fason trzeba trzymać i już... Pamiętać, że odpowiadamy też za nasze partnerki. Nie ma mowy o tym, żeby miały się przez nas czuć źle. No i o marynarce na sobie przez całą zabawę też nie wolno zapominać... - uważa Wiktor.
- Pamiętać to musi o wszystkim ale dziewczyna, bo chce przecież wyglądać wyjątkowo. Ja po szkole wróciłem do domu, wykąpałem się i w chwilę później byłem już na generalnej próbie polneza... - Miłosz.
- Teraz się bawimy, w sobotę wstaniemy pewnie po 13-ej, no i zakuwania biologii, chemii ciąg dalszy... Nie można odpuszczać, podkreśla Paulina.

Młodzież się bawi, a nauczyciele myślami wybiegają już do maja... Anna Narewska, dyrektorka III LO, chciałaby za kilka miesięcy wszystkich swoich trzecioklasistów pożegnać jak najlepszymi wynikami egzaminów. - O te trzeba jednak zawalczyć, podkreśla:
- Oby tylko nie zwalniali - matura powoli przecież wychodzi na ostatnią prostą. I teraz trzeba już przysiąść. Stawką jest ich przyszłość, a od podejścia do egzaminów, czyli właśnie ich dojrzałości, tak wiele zależy. Wierzę w moich maturzystów, życząc im połamania piór.

A w sobotę - już w szkole - mała studniówkowa dogrywka. W murach Kopernika na pewno będzie co wspominać, po których już tylko dwa tygodnie zimowej laby.
Nie dla wszystkich... Maturzyści muszą wziąć się do roboty ;) ;) ;)

Zobacz fotorelację na www.rc.fm

Witold Torbiarczyk, Radio Centrum 106.4

Zdjęcia do obejrzenie również na portalach kalisz.naszemiasto.pl, faktykaliskie.pl, calisia.pl, wkaliszu.pl

Wkrótce zdjęcia w naszej FOTOGALERII na stronie internetowej szkoły.

f m