Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Na dobre... z Basią

Barbara Wypych, aktorka młodego pokolenia i duma kaliskiego Kopernika, tym razem nie na srebrnym, a na szklanym ekranie. Po obiecujących debiutach, wprawdzie rolach epizodycznych, ale za to u boku aktorskiego pierwszego garnituru - z propozycjami od znanych reżyserów - dla odmiany pojawi się teraz w 663. odcinku uwielbianego przez Polaków serialowego tasiemca "Na dobre i na złe". W tę środę, 22 lutego w TVP 2 o g. 20:40 Basia wcieli się w postać Kasi, żony Michała (Przemysław Redkowski).

Barbara Wypych jest absolwentką łódzkiej Filmówki, od 2016 roku z angażem w warszawskim Teatrze Współczesnym Macieja Englerta (młodszego brata aktora Jana Englerta). Basia zagrała już epizodycznie m.in. u boku Krystyny Jandy w "Paniach Dulskich" (2015) w reż. Filipa Bajona. Była też aktywistką w "Powidokach" (2016), ostatnim filmie Andrzeja Wajdy. Ponadto wystąpiła w teledysku do piosenki "O krok" zespołu PUSTKI.

W 2015 roku na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną. Absolwentka prestiżowej i jednej z najstarszych na świecie szkół filmowych zdobyła też nagrodę publiczności dla Najbardziej Elektryzującej Aktorki oraz nagrodę łódzkich dziennikarzy dla największej indywidualności.

A w ostatnim, popularnym miesięczniku "Pani" na pokolenie młodych, obiecujących aktorek, wśród których jest wymieniana właśnie Basia Wypych, zwraca uwagę aktor Borys Szyc.

f m