Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

100-lecie z Królową Nauk dla Gimnazjalistów

We wtorek, 20 marca, odbył się (adresowany przede wszystkim do uczniów klas trzecich gimnazjum) finał XVII Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów. Zadania przygotował Zespół Nauczycieli Matematyki kaliskiego III Liceum.

Na zaproszenie odpowiedziało dziewiętnaście gimnazjów z Kalisza i powiatu kaliskiego. Etap szkolny, do którego przystąpiło 138 gimnazjalistów, odbył się w lutym i wyłonił 15 finalistów z 9 szkół. 20 marca o 9:00 w murach szkoły uczniowie rozpoczęli 60-minutowe zmagania z rozwiązaniem 16 zadań. Jeszcze tego samego dnia finaliści konkursu poznali wyniki rywalizacji.

Jury konkursu nagrodziło 9 osób, wśród których najlepsza okazała się...

Julianna Przybył z Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.

 

Pozostałe nagrodzone osoby to: Kamil Owczarek z Gimnazjum w Koźminku, Gabriela Stefańska i Bartosz Michalak z Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu (II miejsce ex aequo) oraz Maksymilian Lasek z Gimnazjum Nr 7 w Kaliszu, Martyna Pietrzak z Gimnazjum w Zbiersku, Marta Wiśniewska z Gimnazjum w Piotrowie, Konrad Karoński z Gimnazjum Nr 10 w Kaliszu i Laura Cichorek z Gimnazjum Nr 9 w Kalisz (III miejsce ex aequo).

W roku szkolnym 2018/2019 przeprowadzona zostanie XVIII i już ostatnia edycja konkursu dla gimnazjalistów, która będzie jednocześnie pierwszą edycją dla uczniów szkół podstawowych, bowiem nauczyciele matematyki III LO będą kontynuować to przedsięwzięcie po wejściu kolejnej reformy w oświacie. Tegoroczna, XVII edycja Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów przypadła w jubileuszowym roku obchodów 100-lecia szkoły. Anna Narewska

f m