Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Triumfujemy… rajdowo

Marszowym krokiem w nowy rok szkolny wkroczyło Szkolne Koło Turystyki Krajoznawczej „Kopernikowscy”. We wrześniu zorganizowano II Rajd „Bursztynowym Szlakiem” dla dzieci i młodzieży ze szkół kaliskich i regionu. Zeszłoroczne zabawy z mapą w Parku Miejskim i poszukiwanie skarbów bursztynowych na Zawodziu tak spodobały się dzieciakom z podstawówek i gimnazjów, że w tym roku zgłosiło się więcej osób niż przypuszczano. Przyjemnie było patrzeć, jaką frajdę sprawiono 350-u uczniom, może przyszłym Kopernikowcom – bo nauka przez zabawę i radość to najlepsza reklama.

SKKT III LO pod przewodnictwem prof. Moniki Michalskiej i prof. Elżbiety Wojciechowskiej ma na swoim koncie nowe sukcesy: I miejsce w V Rajdzie „Śladami przodków” i II miejsce w XII Rajdzie „Barwy jesieni”. Plastyczny projekt plakietki na kolejny Rajd „Śladami Przodków” autorstwa Natalii Woźniak z kl. IIIa okazał się bezkonkurencyjny. Wiktoria Witczak z kl. IIa1 i Mateusz Walczak z kl. IIIf wykazali się tak szczegółową wiedzą w konkursie etnograficznym „Kamienie milowe”, że otrzymali propozycję współpracy z kaliskimi przewodnikami Mateusz wygrał też konkurs krajoznawczy w „Barwach jesieni” - ale przecież był tam „u siebie” (w Rożdżałach pod Opatówkiem), więc jak mógłby nie wygrać! Z inicjatywy prof. Violi Wacowskiej na metę Rajdu przybyła też wesoła, kolorowa i głośna (za sprawą megafonu) grupa cyklistek na czele z prof. Moniką Baran. Dziewczyny na dwóch kółkach i piesza grupa III LO w strojach epokowych z jesiennymi akcentami idąc razem i śpiewając ułożoną przez siebie (a jakże) piosenkę z gitarowym akompaniamentem, zauroczyli komisję.

I sukces sprzed kilku dni: 11 listopada grupa wzięła udział w X Marszu Wolności i znów zdobyła Puchar, tym razem Prezesa PTTK, a nasi regionalni mistrzowie historii - Mateusz Walczak i Wiktoria Witczak ponownie zdeklasowali wszystkich konkurentów.

A wiecie, kto jest najwierniejszym rajdowcem? Oczywiście nasza kochana pani profesor Ela Wojciechowska. Komisja kaliskiego PTTK-u wyróżniła panią profesor i w nagrodę podarowała kije do nordic walking. No, to teraz to już Jej NIKT nie dogoni.

Gratulujemy i życzymy jeszcze 100 lat maszerowania!

f m