Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Zbierzmy "Szlachetną Paczkę 2011"

Kochane Dzieciaki. Pragnę wam serdecznie podziękować za szlachetna paczkę w ubiegłym roku. Wierzę, że Wasze serca są przepełnione miłością i wyrażają potrzebę pomocy ludziom biednym. Chcemy Was prosić o pomoc w przygotowaniu kolejnej "Szlachetnej Paczki" dla biednej rodziny. Chcemy dotrzeć do osób, które nie liczą już na nic i wrócić im nadzieję. Pokorną, cichą i niezawinioną biedę często się ukrywa. Nie sztuką jest wyciągnąć rękę z pomocą temu, kto głośno krzyczy. Z daleka przecież wiadomo, gdzie jest. O prawdziwej biedzie wie niewiele osób. Ta bieda upokarza, boli, zawstydza i zasmuca, odzierając z godności. Czasami ktoś w rodzinie, czasami sąsiedzi. Ale my nie pozostańmy ślepi i głusi na potrzeby "zwykłych" ludzi!

W tym roku zbieramy dla Rodziny z miejscowości Słodków pod Turkiem (w Wielkopolsce). Pani Bożena (34 l.) i pan Paweł (46 l.) mają na utrzymaniu czworo dzieci: Karolinę (8 l.), Patrycję (6 l.), Patryka (4 l.) i Konrada (2 l.).
Przyczyną trudnej sytuacji finansowej jest fakt, że tylko pan Paweł pracuje na utrzymanie całej rodziny. Pani Bożena na razie nie może podjąć pracy, gdyż nie miałaby z kim zostawić swoich dzieci, a w okolicy nie ma żłobka. Rodzina zajmuje dwupokojowe mieszkanie nadające się tylko do generalnego remontu. Mimo starań Pana Pawła i podejmowanych dodatkowych prac kwota, która przypada na członka rodziny, nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności oraz ubrań dla dzieci. Ale na pewno dużą radość sprawiłyby im prezenty świąteczne dla całej rodziny.

O szczegóły dotyczące konkretnych potrzeb pytajcie przewodniczących klas.

Grzegorz Kulawinek

f m