Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Kurs języka angielskiego w Londynie - mobilność kadry edukacyjnej

W dniach 5 - 16 czerwca 2016 r. pani dyr. Anna Narewska, p. Izabela Gracz, p. Monika Michalska, p. Magdalena Pietrzak, p. Renata Stępień oraz p. Małgorzata Świerblewska wzięły udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego zorganizowanym w ramach programu Erasmus Plus - mobilność kadry edukacyjnej. Celem kursu było podniesienie kompetencji językowych i metodycznych nauczycieli oraz wzbogacenie wiedzy na temat innych kultur. Zajęcia językowe prowadzili wykwalifikowani native speakerzy Regent School, znajdującej się w samym centrum Londynu nieopodal Trafalgar Square.
Wyjazd zaowocował nie tylko podniesieniem umiejętności językowych i zawarciem nowych znajomości, ale wiązał się również z odkrywaniem niesamowitego kosmopolitycznego miasta, jakim jest Londyn. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które odwiedziłyśmy i opisać nasze przebogate wrażenia. Wspomnę więc tylko o Galerii Narodowej, Muzeum Brytyjskim, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Muzeum Londynu oraz Szekspirowskim Teatrze The Globe.

Ciekawym doświadczeniem było dla nas zwiedzanie Westminster Abbey, w którym odbywają się koronacje angielskich władców. W miejscu spoczynku monarchów pochowani są ponadto wybitni angielscy poeci i pisarze (Zakątek poetów), naukowcy, politycy i architekci. Znajduje się tam Kaplica Królewskich Sił Powietrznych, a w niej witraże poświęcone Dywizjonom 303 i 302.

W Londynie zwiedziłyśmy również Twierdzę Tower, w której wykonano wyrok na drugiej żonie króla Henryka VIII.

Niezapomnianym przeżyciem był dla nas udział w uroczystościach z okazji 90 rocznicy urodzin królowej Elżbiety II.

Warto wspomnieć o zwiedzaniu Zamku Windsor, niezliczonych spacerach po londyńskich parkach: Hyde Park i Kensington Gardens, St. James's Park - śladami Kordiana oraz Greenwich Park wraz z Królewskim Obserwatorium Astronomicznym.

Odkrywanie ciekawych miejsc w Londynie służyło przede wszystkim doskonaleniu umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że zdobyta przez nas wiedza, wpłynie na podniesienie jakości kształcenia w naszej szkole.

                             Małgorzata Świerblewska

f m