Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Kurs języka angielskiego w Londynie w ramach programu Erasmus plus

Na przełomie czerwca i lipca 2016 kolejna grupa nauczycieli (D.Mieloch, M.Łodzińska, M.Krawczyk, V.Wacowska) uczestniczyła w 2-tygodniowym kursie języka angielskiego. Celem kursu było podniesienie umiejętności językowych ( dla wszystkich uczestników) i metodycznych ( zwłaszcza dla nauczycieli języków obcych) oraz wzbogacenie wiedzy na temat innych kultur. Regent School, do której uczęszczałyśmy, znajduje się w samym centrum Londynu, nieopodal Trafalgar Square.

 Nasza grupa liczyła 10 osób pochodzących z różnych krajów - byłi tam Turcy, Hiszpanka, Włoch, Tajwańczyk, dziewczyna z Kazachstanu. Zajęcia były niezwykle ciekawe, prowadzone przez trzy niesamowite nauczycielki. Janey wprowadzała nowe słownictwo, Raffi aktywizowała nasze mówienie i wprowadzała gramatykę, Yola natomiast miała swoje "koniki" np. astronomię czy sądownictwo. Nasze umiejętności językowe podniosły się znacznie, o czym dowiedziałyśmy się otrzymując na koniec "świadectwa" i pochwały.

Każdego dnia po zajęciach zwiedzałyśmy miasto, które jest jedyne w swoim rodzaju. Nie sposób wymienić w tej krótkiej notatce tego, co widziałyśmy i przeżyłyśmy, tym bardziej, że dla każdego ważne czy piękne były inne miejsca czy przeżycia. Ale nasze hity to: msza święta w Westminster Abbey, rejs statkiem na Greenwich, Kennsington Palace, Muzeum Madame Tussauds, Narodowa Galeria Portretów, widok na miasto z London Eye, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Londynu, Twierdza Tower i Tower Bridge.....Wieczorami odrabiałyśmy zadania domowe.

Poznałyśmy też zwyczaje i odmienności kulturowe Anglików, Turków, Hiszpanów, Włochów, Tajwańczyków i Kazachów.

Odkrywanie nowych miejsc i coraz śmielsze posługiwanie się językiem angielskim to były nasze główne cele i zostały one osiągnięte w 100% - o czym informują szczęśliwe uczestniczki kursu:

Mariola Krawczyk, Donata Mieloch, Marzena Łodzińska, Viola Vacowska

f m