Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Kurs języka hiszpańskiego w Maladze

Na przełomie czerwca i lipca panie Agnieszka Maciejewska i Sylwia Sadowska wzięły udział w dwutygodniowym intensywnym kursie języka hiszpańskiego w Maladze w ramach europejskiego programu Erasmus Plus – mobilność kadry edukacyjnej.

Celem kursu było doskonalenie umiejętności językowych z nastawieniem na płynność w posługiwaniu się językiem obcym, a także poszerzenie wiedzy na temat kultury Hiszpanii.

Zajęcia w ramach kursu obejmowały 4 godziny lekcyjne języka ogólnego, 1 godz. nauki o kulturze i 1 godzinę konwersacji. Zajęcia były prowadzone przez doświadczoną kadrę szkoły językowej Enforex. W grupie byli uczestnicy z różnych stron świata – Niemiec, Włoch, Rosji, Brazylii, a nawet z Indonezji. Doświadczenie zdobyte na kursie pozwoli nam uatrakcyjnić lekcje oraz wprowadzić korzystne innowacje w nauczaniu języków obcych.

Pobyt na południu Hiszpanii był również świetną okazją do zwiedzenia Andaluzjinajwiększego hiszpańskiego regionu pełen gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Splatają się w nim trzy kultury: chrześcijańska, żydowska i arabska. Pozostałości arabskie są bardzo widoczne, ponieważ Arabowie okupowali ten region ponad 700 lat. Region posiada wiele atrakcji turystycznych – ze względu na ograniczony czas udało nam się zobaczyć tylko niektóre z nich. Wśród najbardziej cennych i wartych odwiedzenia można wymienić kompleks pałaców La Alhambra w Granadzie (najczęściej odwiedzany zabytek w Hiszpanii), katedrę-meczet w Kordobie, katedrę w Sewilli ze słynną Giraldą.

Uczestnictwo w programie Erasmus Plus przyniosło wiele korzyści. Dało nauczycielom języka hiszpańskiego możliwość doskonalenia znajomości języka, poznania innowacyjnych metod nauczania oraz nowoczesnych form pracy, co zaowocowało podniesieniem poziomu kształcenia w naszej szkole. Była to również okazja do poszerzenia swoich horyzontów, poznania przepięknego regionu Hiszpanii oraz nawiązania współpracy międzynarodowej w ramach przyszłych projektów.

Sylwia Sadowska i Agnieszka Maciejewska

zdjęcie 1 

zdjęcie 2

 

 

f m